O Antosiu

Antoś urodził się 1 kwietnia 2015 r. z wadą genetyczną – Zespołem Downa oraz złożoną wadą serca i wadą słuchu. Profilowa strona Antosia w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest pod adresem www.dzieciom.pl/28064

 

Wada serca Antosia nigdy nie będzie skorygowana, możliwe jest tylko leczenie paliatywne. W pierwszym miesiącu życia przeszedł pierwszą operację serca prowadzącą do serca jednokomorowego. Pod koniec 2016 r. odbył się drugi etap, przed nim jeszcze co najmniej jedna operacja serca. Antoś stale przyjmuje leki wspomagające pracę układu krążenia.

Antoś jest pod opieką wielu lekarzy specjalistów, min.: kardiologa, audiologa, neurologa, laryngologa.


Aby usprawnić jego rozwój psychoruchowy konieczne są systematyczne spotkania z rehabilitantem, surdologopedą, pedagogiem i psychologiem. Rzetelnie stosujemy się do zaleceń specjalistów i pracujemy również w domu. Jesteśmy przekonani, że przyczyni się to lepszej jakości jego życia w przyszłości. Antoś jest pogodnym i zawsze uśmiechniętym chłopcem. Żywo reaguje na to, co dzieje się koło niego i z uwagą śledzi otaczający świat.

TO NIESAMOWITE!

W ostatnim czasie Antoś ku zdziwieniu wielu specjalistów zaczął czytać. Oczywiście wiemy, że za tym sukcesem kryje się nasza ciężka praca i praca logopedów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie intensywne terapie na turnusach specjalistycznych oraz wizyty prywatne, które w cześci sfinansowaliśmy dzięki 1%.

Za ten Państwa dar serdecznie dziękujemy.

Na co przeznaczamy 1%? Zobacz Aktualności.Przekaż Antosiowi 1%podatku.

Więcej w zakładce Jak pomócKontakt: kadkarol(at)poczta.onet.pl